Nagradzanie za pikanie

Dobry wieczór! Jak się miewacie? Jak minął Wam dzisiejszy dzień? Nie wiem kiedy to minęło, ale jutro wkroczymy już w drugą połowę marca. Okropnie szybko ten czas leci. Za miesiąc Święta Wielkanocne, za półtora Majówka i nie zdążymy się obejrzeć aż zastaną nas wakacje. Rozmarzyłem się chyba jednak nieco, to jeszcze sporo czasu :) Sporo czasu, by otrzymać wiele ciekawych przesyłek. Niestety w tym tygodniu nie otrzymałem jeszcze żadnej, bo w sumie skąd? Nie oznacza to jednak, że nie mam nowych gadżetów. Moja mama otrzymała w poniedziałek jakąś przesyłkę marketingową, w której oprócz „tony” ulotek znalazły się cienki notes formatu A5 oraz długopis – 722 długopis w kolekcji. Oznacza to, że ponownie liczba długopisów i smyczek w kolekcji się zrównała, ale do czasu. Już jutro mam otrzymać od cioci kolejną smyczkę do kolekcji, smyczkę z tegorocznego finału WOŚP. Z niecierpliwością na nią czekam :)

Na liście przesyłek obecnie 4 przesyłki firmowe, 2 turystyczne oraz 2 współprace. O jednej z tych ostatnich opowiem Wam właśnie dzisiaj.

 

Nieco ponad miesiąc temu, 13 lutego 2017 roku, rozpocząłem swoją przygodę z Panelem Gospodarstw Domowych „Moje Zakupy” prowadzonym przez Instytut GfK Polonia. Badanie ma na celu poznanie zwyczajów zakupowych Polaków, ale także badanie różnorodnych trendów, poziomu wydatków oraz cen. Uczestnicy panelu poprzez codzienne przekazywanie informacji o swoich zakupach mają realny wpływ na kształt polskiego rynku – oferowane towary, ich właściwości czy też ceny – ponieważ producenci korzystają z wyników badania.

Zadaniem uczestnika badania jest skanowanie zakupionych produktów w sklepach stacjonarnych, bądź internetowych, należących do następujących kategorii: napoje zimne, soki, piwo, napoje gorące, typu kawa, jogurty, jednoporcjowe potrawy błyskawiczne, słodycze i przekąski, kosmetyki i artykuły higieniczne, leki i suplementy diety, a także wydatki na telefony komórkowe i paliwa do samochodów. Następnie za pomocą kabla USB zeskanowane kody są przesyłane z urządzenia do systemu, gdzie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej uzupełniamy dodatkowe informacje: datę zakupu, ilość zakupionych sztuk i ceny danych produktów oraz podajemy informację, czy cena była ceną standardową czy promocyjną. Po uzupełnieniu wszystkich danych zapisujemy je i wysyłamy.

Przesyłka z zestawem startowym dostarczona przez kuriera firmy FedEx zawierała:

  • instrukcje
  • broszurę z kodami
  • spis grup towarowych objętych badaniem
  • pudełko z Klikerem oraz  kablem USB
  • płytkę miniCD z programem
  • podkładkę pod myszkę z kalendarzem

Mi osobiście uczestnictwo w tym programie bardzo się spodobało. Co prawda jest to kolejny obowiązek, gdyż trzeba pamiętać o zeskanowaniu każdych dokonanych zakupów, ale nie jest on zbyt uciążliwy. Skanowanie i uzupełnianie danych nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dłuższy czas oczekiwałem na przyjęcie do grona respondentów. Dopiero na początku bieżącego roku pracownicy Instytutu skontaktowali się ze mną telefonicznie, by oficjalnie zaprosić do udziału w badaniu.

Wielu z Was zapewne zapyta, jakie korzyści przynosi uczestnictwo w badaniu? Za przesyłane dane nie otrzymujemy żadnych punktów. Głównym założeniem systemu nagradzania jest premiowanie systematyczności i zaangażowania uczestników paneli. Im dłuższa współpraca, tym więcej można zyskać. Za udział w badaniu otrzymujemy możliwość wyboru prezentu z katalogu nagród, w którym znajdziemy m.in. sprzęty AGD i RTV (blender kuchenny, lokówka, maszynka do włosów, żelazko, toster), akcesoria sportowe (piłki do gry, zestaw do badmintona), akcesoria komputerowe (głośniki, klawiatury, słuchawki, podstawki chłodzące, karty pamięci), ale także karty i bony podarunkowe o wartości 50 zł (Empik, Decathlon, H&M, Saturn, Reserved, Kruk, Media Markt czy podwójne bilety do Multikina (2D lub 3D). Dodatkowo systematycznie współpracującym gospodarstwom domowym przyznawane są 2 razy w roku nagrody pieniężne w wysokości 50 lub nawet 1000 zł!

 

Tak minął mój pierwszy miesiąc skanowania produktów. Kiedyś chciałem pracować w sklepie, to mam teraz taką małą namiastkę tego zawodu podczas skasowania produktów :) Z niecierpliwością oczekuję też na pierwszą nagrodę. Jak dobrze pamiętam przyznawane są one raz na 3 lub 4 miesiące (a może 6?). Na pewno Wam zaprezentuję mój wybór.

To wszystko, co dzisiaj dla Was przygotowałem. Dziękuję za kolejne odwiedziny u Gadżeciarza i zachęcam do wyrażania swojej opinii na temat takich badań. Jestem ciekawy Waszego zdania. Miłego wieczoru! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.