Po szynach czy po asfalcie?

Dzień dobry! Co słychać? Piątek, piąteczek, piątunio! Na mnie to w sumie nie robi wielkiego wrażenie, bo mam przerwę międzysemestralną, ale uświadamia mi to, że już za 4 dni wracam na uczelnie. A co u Was? Jaka pogoda za oknem? U mnie wczoraj było bardzo przyjemnie, wręcz ciepło, a dzisiaj… deszcz, wiatr i okropne zimno. Najlepiej zostać w domu i nigdzie z niego nie wychodzić.

Tak pewnie też pomyślał sobie listonosz, który mnie dzisiaj nie odwiedził. Pojawił się za to wczoraj i przyniósł dwie przesyłki. Jedna z nich była zapowiedziana i już dzisiaj ją Wam zaprezentuję.

Tydzień temu w otrzymanej paczce kurierskiej z współpracy, której Wam jeszcze nie prezentowałem, znalazła się m. in. smyczka. Została ona 699 egzemplarzem w mojej kolekcji. Od tego czasu oczekuję na tą jubileuszową. Jak na złość w tym tygodniu nie otrzymałem jednak żadnej nowej :) Może po weekendzie się to zmieni? (Akapit nieaktualny. Wyjaśnienie w kolejnym wpisie).

Dobrze, przejdźmy do prezentacji przesyłek. Jeszcze tylko szybkie wyjaśnienie tytułu wpisu: „Po szynach czy po asfalcie?” – dlaczego tak go nazwałem? A to dlatego, że przedstawię Wam dzisiaj dwóch nadawców, którzy zajmują się transportem pasażerów po szynach i po asfalcie, czyli „przejedziemy” się pociągiem oraz busami i autokarami. Zapraszam!

 

Przewozy Regionalne – powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całym kraju wyjeżdża blisko 1600 pociągów firmy. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%.

Zdecydowana większość realizowanych połączeń to działalność o charakterze służby publicznej, która świadczona jest na zamówienie urzędów marszałkowskich, organizatorów regionalnego transportu kolejowego, w oparciu o umowy na świadczenie usług publicznych. Chcąc skutecznie konkurować na rynku połączeń pasażerskich, wprowadzane są liczne oferty promocyjne pozwalające obniżać koszty podróżowania. Mając na uwadze dobro pasażerów, Przewozy Regionalne współpracują z innymi przewoźnikami, m.in. w obszarach: wzajemnej sprzedaży biletów, informacji pasażerskiej oraz obsługi technicznej taboru. Realizują także przewozy na indywidualne zamówienia oraz prowadzą obsługę transportową imprez i uroczystości o charakterze masowym.

Wraz z początkiem Nowego Roku firma rozpoczęła proces wprowadzenia nowej marki konsumenckiej – PolRegio. Oprócz nowego logo pojawią się także nowe barwy firmowe, a kluczową korzyścią dla obecnych i przyszłych pasażerów będzie podniesienie standardu podróżowania.

Więcej informacji o Przewozach Regionalnych (PolRegio) znajdziecie na stronie www.polregio.pl, a także na oficjalnych social mediach firmy: Facebook, Instagram, Twitter oraz YouTube.

Od białostockiego oddziału firmy otrzymałem:

 • krawat (mój 3 w kolekcji :D)
 • latarkę USB
 • długopis


Firma Marcel-Bus istnieje od 2000 roku i jest największą firmą przewozową na Podkarpaciu. Do sukcesów firmy można zaliczyć wiele otrzymanych nagród oraz znaczny rozwój firmy. Firma obsługuje obecnie 9 regularnych linii osobowych na trasach:

 • Kraków – Rzeszów
 • Kielce – Opatów- Rzeszów
 • Krosno – Rzeszów
 • Stalowa Wola – Nisk0- Rzeszów
 • Tarnobrzeg – Kolbuszowa – Rzeszów
 • Mielec – Kolbuszowa – Rzeszów
 • Jawornik Polski – Rzeszów
 • Dębica – Ropczyce – Rzeszów
 • Sanok – Brzozów – Rzeszów

Firma ciągle inwestuje w rozwój i unowocześnianie swojego taboru. Liczy on obecnie ponad 100 pojazdów! Wśród nich znajdziemy eleganckie autokary marek Setra, Man czy Scania, charakterystyczne, zielone Mercedesy Sprintery w wersji VIP, samochody luksusowe (Porsche Cayenne, Porsche Panamera oraz Volkswagen Touareg), a także motor, quad i skuter wodny! Oprócz obsługi linii regularnych firma oferuje także wynajem pojazdów na różnorakie okazje: wyjazdy na imprezy firmowe, szkolenia, wycieczki szkolne, transfery lotniskowe, wyjazdy na wesela, pielgrzymki, przysięgi, na koncerty, narty, mecze, jak również dowóz pracowników do i z ich zakładów pracy czy przejazdy okolicznościowe na życzenie klienta.

Więcej informacji o firmie, jej pełną ofertę czy galerię taboru znajdziecie na stronie internetowej www.marcel-bus.pl oraz na fanpage’u firmy.

 

Przesyłka, którą otrzymałem wczoraj, zawierała firmowy kalendarz ścienny na 2017 rok. Jest to już powoli swego rodzaju tradycja, ponieważ drugi rok z rzędu firma obdarowuje mnie swoim kalendarz. W tym roku na planszach poszczególnych miesięcy oprócz taboru firmy prezentowane są uroki miast, które obsługuje firma Marcel-Bus. Niestety podobnie jak rok temu listonosz złożył na pół kopertę z kalendarzem i jest on nieco przygięty. Mimo wszystko świetnie prezentuje się w moim pokoju :)

Poszczególne plansze kalendarza możecie zobaczyć w poście na fanpage’u firmy:

Serdecznie dziękuję powyższym firmom za wsparcie mojej kolekcji! :)

A jak Wy zamknkęliście ten tydzień? Wizyta kuriera, listonosza czy też taka pustka jak u mnie? Tradycyjnie zachęcam do dyskusji w komentarzach i już teraz zapraszam na kolejny wpis. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.