Przesyłka kurierska zaginęła?!

Dobry wieczór! Jak się miewacie? Śnieg stopniał, temperatura się nieco podniosła i zrobiło się nawet przyjemnie ;-) Dodatkowo wczoraj odwiedził mnie kurier DPD z jedną przesyłką, a chwilę później pojawił się jeszcze listonosz, który miał dla mnie jedną kopertę (obydwie przesyłki zapowiedziane).Oprócz tego nic więcej nie przyszło, a powinno! Wspominałem Wam, że w ubiegły poniedziałek spodziewałem się kuriera z przesyłką, która miała zostać wysłana 10 listopada. Kuriera jednak nie było, przesyłki tym bardziej, dlatego też odezwałem się do nadawcy. Ten zapewnił mnie, że przesyłka została odebrana przez kuriera i powinna niedługo do mnie dotrzeć. Nie wiem, co o tym myśleć. Nie miałem nigdy problemu z żadną przesyłką kurierską, zawsze docierały one na następny dzień roboczy. Rozumiem, że w kurierce zaczął się sezon świąteczny (tak, to już) i mają oni dużo więcej pracy niż zwykle, ale dzisiaj mija już 4 dzień roboczy, więc paczka powinna już u mnie raczej się pojawić. Poprosiłem nadawcę o numer przesyłki – niestety jeszcze go nie otrzymałem.

Jeżeli jesteśmy w temacie zagubionych przesyłek, to opowiem Wam pewną historię. Pod koniec września 2015 i na początku października 2015 otrzymałem dwie turystyczne przesyłki. Nie wiedzieć dlaczego, nie zostały one sfotografowane i nieco o nich zapomniałem. Podczas wakacyjnych porządków znalazłem małą karteczkę, na której zapisane miałem te dwie przesyłki jako czekające na opublikowanie na blogu. Problem w tym, że w żadnych z 4 wielkich pudeł nie było tych przesyłek. Tajemnicze ich zniknięcie zostało rozwiązane dopiero kilka dni temu, gdy na dnie mojej szafy pod jakimiś rzeczami znalazłem parę zaginionych kopert. Wśród nich były te wspomniane, turystyczne, które dzisiaj Wam zaprezentuję :)

 

Urząd Gminy Osie – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim. Na jej obszarze zlokalizowany jest fragment Leśnego Kompleksu Promocyjnego Bory Tucholskie oraz część tranzytowa Rezerwatu biosfery Bory Tucholski. Przez jej teren przepływa Wda, Prusina, Ryszka i Sobińska Struga oraz są położone zbiorniki wodne: Zbiornik Żur, Jezioro Mukrz, Jezioro Wierzchy, Jezioro Ciche, Jezioro Czerno, Jezioro Miedzno, Jezioro Martwe i Jezioro Piaseczno. Warto zobaczyć tutaj: Elektrownię Wodną w Żurze, Zgorzały Most, Torfowisko źródliskowe Czyściewnica, Arboretum i muzeum etnograficzne w Brzezinach, Rezerwat Dury, Aleja Zakonników we wsi Łążek.

gmina_osie


Urząd Miejski Bolków (Gmina Bolków) – miasto leżące w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim. Podstawowe atuty gminy Bolków to jej korzystne położenie geograficzne, urozmaicone ukształtowanie terenu oraz szereg atrakcji turystycznych i przyrodniczych. Tereny gminy są w szczególności obszarami rolniczymi, co sprzyja rozwojowi agroturystyki oraz stwarza dogodne warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Na terenie gminy znajdują się rezerwaty przyrody: Różowe Wapienie w Nowych Rochowicach oraz Buki Sudeckie w obrębie Nowych Rochowic i Mysłowa. Natomiast jej znaczna część leży w zasięgu otuliny Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Licznie występujące zabytki sprawiając, że teren gminy może stać się niezwykle interesującym miejscem, szczególnie dla turysty szukającego doznań estetycznych. Wśród miejsc wartych zobaczenia są: Zamek Bolków, rynek w Bolkowie, klasycystyczny ratusz z XIV w., Zamek Świny, ruiny zamku Niesytno w Płoninie, barokowy Pałac w Mysłowie, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Jastrowcu (XIII w.) czy Kościół Św. Mikołaja na Świnach (XIV w.).

W otrzymanej przesyłce znajdowały się:

  • list
  • mapa turystyczna
  • 2 foldery
  • 4 pocztówki

bolkow

Zaległe zaległości zostały odrobione :) Jutro ostatnia szansa na przesyłki w tym tygodniu? Czy pojawi się coś z ostatnich pozytywów? Może jakaś niespodziewana przesyłka? A może kurier wpadnie z zagubioną przesyłką? Wszystkiego dowiemy się już jutro. Miłego wieczoru, cześć!

Komentarzy [2]

  1. Kurcze ja też tego nie lubię jak przesyłki giną !!!!!!!!!!!
    Mi pewny nadawca kiedyś wysłał jedną przesyłkę – która zaginęła i gdy go o tym powiadomiłem wysłał kolejną i niestety kolejna też zaginęła :-(

    • Ja też czekam na jedną, która już dwukrotnie zaginęła. Dzięki uprzejmości nadawcy, w piątek została wysłana po raz trzeci, tym razem jako list polecony, więc mam nadzieję, że nie zaginie po drodze i dotrze do mnie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.