Siema!

Siema! Witam Was w drugim już dzisiaj wpisie na moim blogu. Pierwszy był wpisem informacyjno-organizacyjnym. Jeżeli go jeszcze nie widziałeś, zachęcam Cię zapoznania się z nim (zobacz). Dzisiaj koło 12 pojawił się u mnie wyczekiwany listonosz. Tak jak podejrzewałem, miał dla mnie 2 zapowiedziane przesyłki. Oprócz tego przywiózł jeszcze tylko kolejny numer magazynu Lego dla mojej siostry. Na mailu dzisiaj tylko jedna odpowiedź. Firma zadeklarowała, że na pewno wesprze moją kolekcję, lecz muszę trochę poczekać, gdyż ustalony jest u nich limit wysyłek gadżetów w danym miesiącu i zostałem dopisany do listy oczekujących :)

Dzisiaj nie zdążyłem przygotować nic wielkiego, dlatego też zaprezentuję Wam tylko jedną przesyłkę. Otrzymałem ją od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacji tej chyba nie muszę nikomu przedstawiać, ale dla formalności zaprezentuję Wam kilka najważniejszych informacji o niej.

 

Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cel ten realizowany jest poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie sześciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Do tej pory zbieraliśmy między innymi dla: kardiochirurgii dziecięcej, ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, ratowania życie niemowląt i dzieci młodszych, ratowanie życia dzieci z chorobami nerek, ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi, nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii, dzieci z chorobami onkologicznymi czy godnej opieki medycznej seniorów.

Fundacja w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczy Pierwszej Pomocy w szkołach podstawowych. Organizuje także największy otwarty europejski festiwal muzyczny Przystanek Woodstock.

Jubileuszowy, 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
odbędzie się w trzecią niedzielę stycznia, tj. 15 stycznia 2017 roku!

Więcej informacji na temat WOŚP znajdziecie na stronie www.wosp.org.pl oraz w social mediach: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Pinterest oraz Google+.

 
W bardzo ładnej kopercie znalazły się:

  • imienny autograf od p. Jurka Owsiaka
  • informator
  • broszura
  • 2 naklejki

wosp

Dziękuję za otrzymaną przesyłkę! :)

To wszystko, co na dzisiaj dla Was miałem. Co przyniesie jutrzejszy dzień? Czy pojawi się u mnie jakaś przesyłka? Szczerze, trochę w to wątpię, ale trzeba mieć nadzieję. A nuż się coś trafi :) Miłego wieczoru, cześć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.